• Двојна прирабница завртка боја-цинк дрво

Двојна прирабница завртка боја-цинк дрво

 • US $ 1300- $ 1500 / тон
 • 1000piece / парчиња
 • : 200 тони месечно
 • Tianjin, Шангај, Куангџоу ..
 • : T / T, L / C

Зошто Изберете

нашата фабрика

Ова е еден вид на ноктите специјално дизајнирани за дрво. Кога ќе влезе во дрво, тоа ќе биде многу цврста
.Ако дрво не изгни, тоа не би било можно да го повлече out.One повеќе работа да се напомене, дрво завртки мора да се користи за да се завртка во, не се користи чекан да чукнам во, ќе ја оштети околните дрво.

име завртка дрво
Тип на главата Круг главата, рамна глава, овална глава
дебелина М4-M20
должина 16mm-200mm
стандарди GB , DIN , ISO , ANSI / ASTM
материјал Јаглероден челик
користење Предноста на дрво завртка лежи во способноста на консолидација е посилна од ноктите, и можат да се разменуваат, не боли и дрво површина е поудобно да ги користите
примероци Примероци се бесплатни.
Време на испорака 7-15 дена

11

Номинален дијаметар d

4

5

6

7

8

10

12

16

20

ДС

max

4

5

6

7

8

10

12

16

20

мин

3.52

4.52

5.52

6.42

7.42

9.42

11,3

15,3

19,3

k

max

3.1

3.88

4.38

5.38

5.88

7.45

8.45

10.45

13,9

мин

2.5

3.13

3.63

4.63

5.13

6.55

7.55

9.55

12.1

s

max

7

8

10

12

13

17

19

24

30

мин

6.64

7.64

9.64

11,57

12.57

16,57

18,48

23,16

29,16

Номинален дијаметар d

4

5

6

7

8

10

12

16

20

Номинална должина L

Квалитет на секои 1000 челик products≈KG

16

1.71

2.92

20

2.01

3.42

5.02

25

2.41

4.02

5.82

11,5

30

2.81

4.62

6.62

12,9

23,6

35

3.11

5.12

7.42

14,2

25,8

36,2

40

3.51

5.82

8.22

15,6

28

39,2

45

6.43

8.94

16.9

30

42,1

50

7.03

9.64

18,2

32,1

45,4

84,1

55

10,5

19,6

34,3

48,6

89,7

60

11,2

20,9

36,5

51,8

94,9

165

65

22,2

38,5

54,7

99,5

174

70

23,6

40,7

57,8

107

182

75

25

42,9

61

112

192

80

26,5

45,2

64,5

118

2010

90

29,4

49,9

71

130

220

100

32

54

77,1

141

238

110

83,4

152

253

120

89,5

163

275

130

175

293

140

187

317

150

198

328

160

209

348

170

366

180

385

190

404

200

421

1200

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  примената на производот

  повеќе +
  • Боја и цинк рамен мијалник

   име производи

   Боја и цинк рамен мијалник

  • Plain рамен миење

   име производи

   Plain рамен миење

  • Двојна прирабница завртка боја-цинк дрво

   име производи

   Двојна прирабница завртка боја-цинк дрво

  • Заклучување хексадецимален орев

   име производи

   Заклучување хексадецимален орев