• Plain рамен миење

Plain рамен миење

 • US $ 1300- $ 1500 / тон
 • 1000piece / парчиња
 • : 200 тони месечно
 • Tianjin, Шангај, Куангџоу ..
 • : T / T, L / C

Зошто Изберете

нашата фабрика

На скратено помеѓу поврзување парче и nut.Generally, рамен метален прстен се користи за заштита на површината на поврзаниот парче од триење и навртка за да ги растера притисокот на навртката на поврзаната piece.Divided во рамен миење - ниво C, големи подлошки - а и Ц ниво, големи подлошки - ниво В, мал мијалник - степен а, рамни мијалник - степен а, рамни мијалник - chamfering - а одделение, челична конструкција со висока јачина заптивка, сферични мијалник, конус мијалник, греди со склон мијалник, канали со закосен гарнитури, стандард пролетта мијалник, светло пролетта мијалник, тешки пролетта подлошки, внатрешна мијалник заклучување заб, назабени заклучување мијалник, заб за заклучување мијалник, надворешен назабени заклучување мијалник, заклучување на машината за перење со само едно уво, две уши провери мијалник, подлошките со јазикот, круг орев со машината за перење.

име мијалник
големина M3-M100, и кориснички
материјал Јаглероден челик
стандарди GB , DIN , ISO , ANSI / ASTM
Заврши Обичен, поцинкувани, црна, итн HDGand
користење На скратено помеѓу поврзување парче и nut.Generally, рамен метален прстен се користи за заштита на површината на поврзаниот парче од триење и навртка за да ги растера притисокот на навртката на поврзаната парче.
примероци Примероци се бесплатни.
Време на испорака 7-15 дена

10

Тема спецификација г

Φ1.6

Φ2

Φ2.5

Φ3

Φ4

Φ5

Φ6

Φ8

Φ10

Φ12

Φ14

Φ16

Φ20

Φ24

Φ30

Φ36

d

MAX

1.84

2.34

2.84

3.38

4.48

5.48

6.62

8.62

10.77

13.27

15.27

17,27

21,33

25,33

31,39

37,62

MIN

1.7

2.2

2.7

3.2

4.3

5.3

6.4

8.4

10,5

13

15

17

21

25

31

37

MAX

4

5

6

7

9

10

12

16

20

24

28

30

37

44

56

66

MIN

3.7

4.7

5.7

6.64

8.54

9.64

11,57

15,57

19,48

23,48

27.48

29,48

36,38

43,38

55,26

64,8

h

номинален

0.3

0.3

0.5

0.5

0.8

1

1.6

1.6

2

2.5

2.5

3

3

4

4

5

MAX

0.35

0.35

0.55

0.55

0.9

1.1

1.8

1.8

2.2

2.7

2.7

3.3

3.3

4.3

4.3

5.6

MIN

0.25

0.25

0.45

0.45

0,7

0.9

1.4

1.4

1.8

2.3

2.3

2.7

2.7

3.7

3.7

4.4

Илјада парче тежина (челична) = kg

0.02

0.03

0.08

0.1

0.28

0.4

0.91

1.68

3.3

5.86

8.12

10.66

16,22

30,8

51,28

66,69

1200

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

  примената на производот

  повеќе +
  • Боја и цинк рамен мијалник

   име производи

   Боја и цинк рамен мијалник

  • Plain рамен миење

   име производи

   Plain рамен миење

  • Двојна прирабница завртка боја-цинк дрво

   име производи

   Двојна прирабница завртка боја-цинк дрво

  • Заклучување хексадецимален орев

   име производи

   Заклучување хексадецимален орев